3 dažniausiai pasitaikančios medinių langų problemos: kaip jų išvengti?

Mediniai langai, be abejonės, namams suteikia ypatingo jaukumo jausmo ir sėkmingai jungia tiek modernios, tiek tradicinės architektūros elementus. Be to, tai ekologiškas ir natūralumą namuose užtikrinantis pasirinkimas, todėl idealiai tinka tiek jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, tiek visiems savo sveikata besirūpinantiems žmonėms. Vis dėlto, turbūt kiekvienas savo namams langus besirenkantis naujakurys yra girdėjęs apie medinių langų trūkumus – dalis jų tikrai yra tiesa, tačiau dėmesingai eksploatuojant ir skiriant tinkamą dėmesį šių minusų išvengti yra išties paprasta.

mediniai langai

Pažeidžiamumas esant nepalankioms sąlygoms

Vienas dažniausių minusų, su kuriuo susiduria ir medinius langus savo namams pasirinkę žmonės, yra jų pažeidžiamumas. Mediena yra natūralios kilmės medžiaga, todėl laikui bėgant ją veikia tokie veiksniai kaip nepalankios oro sąlygos bei medienos kenkėjai, tokie kaip skaptukai ir balangraužiai. Pastarieji, priešingai nei dažnai manoma, naikina ne tik sienų ar kitų pagrindinių konstrukcijų medieną, bet pažeidžia ir medinius rėmus, o ypač mėgsta pastovioje drėgmėje esančius elementus. Tuo tarpu nuo šilumos, šalčio ir drėgmės iš medienos pagaminti langai ima deformuotis, keičia poziciją angoje, nuo jų pradeda luptis lako ar dažų sluoksniai, plinta pelėsis, o pati medžiaga pradeda trūnyti.

Kaip to išvengti?

Medgręžių daromos žalos savo namuose galite išvengti naudodami specialius insekticidinius preparatus, kurie atbaido šiuos kenkėjus ir naikina jų lervas. Langų deformacijai užkirsti kelią gali būti kiek sudėtingiau, tačiau taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio – tereikia pasirinkti tinkamas priežiūros ir padengimo priemones. Medinius rėmus galite padengti vinilo ar aliuminio danga, kuri padės užtikrinti ilgaamžiškumą. Visada prieš imdamiesi atnaujinimo darbų pašalinkite seną sluoksnį ir paruoškite rėmą naujam padengimui – tik kokybiškai paruoštas pamatas leis naujiems sluoksniams tinkamai įsigerti ir padengti visą paviršių. Na, o tam, kad langas kuo mažiau deformuotųsi ir nekeistų pozicijos angoje, verta pasirūpinti patikimomis sandarinimo priemonėmis, kurios užtikrintų gerą prigludimą ir nepaliktų pernelyg daug laisvos vietos.

Sudėtingesnė ir daugiau laiko reikalaujanti priežiūra

Dar vienas medinių langų trūkumas yra jų priežiūra. Kuomet aliuminio ar plastiko rėmus pakanka reguliariai nuvalyti šluoste, medinius rėmus pasirinkusiems žmonėms tenka paplušėti truputį daugiau.  Kaip ir minėta, medinius rėmus tenka reguliariai šlifuoti, dažyti ir kitaip apdoroti, kad jie išlaikytų pirminę savo išvaizdą.

Kaip to išvengti?

Tam, kad medinių rėmų netektų atnaujinti kiekvienais metais, rinkitės aukštos kokybės produktą su puikiu paruošimu naudojimui. Žinoma, bėgant metams atsinaujinti vis tiek teks, tačiau tokiu atveju rinkitės patikimų gamintojų siūlomus sprendimus. Rinkitės aukštos kokybės, drėgmei atsparius dažus ar laką, kad suteiktumėte papildomą apsaugos sluoksnį. Apsvarstykite ir galimybę aplink langus įrengti tinkamas drenažo sistemas, kad vanduo būtų nukreiptas nuo medienos: gerai veikiantys latakai ir lietvamzdžiai gali neleisti vandeniui telktis prie langų, tad sumažėja vandens žalos rizika.

mediniai langai

Medinių langų kaina

Renkantis langus namams taip pat į akis gali kristi ir medinių langų kaina. Įprastai toks pasirinkimas kainuoja brangiau nei plastiko ar aliuminio langai – taip yra todėl, kad kokybiškos ir ilgaamžiškumą užtikrinti galinčios medienos gauti yra kur kas sudėtingiau nei tiesiog pasirinkti pramonės būdu išgaunamą PVC ar aliuminį. Vis dėlto, ši kaina greitai atperka lūkesčius – mediena užtikrina puikią šiluminę izoliaciją, dėl kurios namuose vyrauja komfortas ir jaukumas.

Kaip sumažinti išlaidas?

Jei kaina atrodo gana didelė, tačiau būtent toks pasirinkimas labiausiai pateisintų jūsų svajonių namų lūkesčius, galite patys imtis montavimo. Turėdami įgūdžių ir galėdami užtikrinti kokybę, bent truputį tikrai sutaupysite. Tiesa, jei patirties šioje srityje stokojate ar visiškai neturite, verčiau patikėkite darbus profesionalams – netinkamai sumontuoti langai neužtikrins namo energetinio efektyvumo, o tokių klaidų taisymas kartais atsieiti gali net ir dvigubai.