Didelis ir erdvus balkonas: kokią stiklinimo sistemą pasirinkti?

Balkonas, be abejo, yra tikra namų puošmena – čia laikome kambarines gėles, šiltomis vasaros dienomis įsitaisome patogiame hamake ar supamajame krėsle ir leidžiame popietes su gera knyga ar tiesiog gardžiuodamiesi kava. Vis dėlto, įstiklinę balkoną šia erdve funkcionaliai galėtumėte naudotis net ir šalčiausiomis žiemos dienomis – tai gali tapti puikiu jūsų namų tęsiniu, kurį galima naudoti kaip poilsio erdvę, o neapšiltintą – kaip sandėliuką ar vėsią patalpą maisto produktams laikyti. Nusprendus atnaujinti savo balkono būklę gali iškilti klausimas: o kokią stiklinimo sistemą rinktis, kad šis sprendimas pasiteisintų?

balkonu stiklinimas

Plastikinė balkonų stiklinimo sistema          

Vienas populiariausių balkono stiklinimo būdų jau daugelį metų išlieka plastikinė sandarinimo sistema. Toks populiarumas išlieka dėl itin paprasto faktoriaus – puikių izoliacinių savybių. Plastikinė balkonų stiklinimo sistema dažnai dar vadinama „šiltąja“, nes tokiu būdu užsandarinus langus efektyviai sumažinamas šilumos nuotėkis iš vidaus į išorę, o temperatūros svyravimai pasidaro kur kas mažiau pastebimi. Vis dėlto, į vidų atsidarantys langai kur kas labiau tiks dideliuose ir erdviuose balkonuose, kuriuose toks atvėrimo būdas nesukels poreikio perkraustyti daiktus prireikus išvėdinti erdvę. Puiki plastikinių langų termoizoliacija leidžia balkoną paversti gyvenamąja erdve, kurioje nepriekaištingai bus izoliuojami ir iš aplinkos patenkantys garsai. Tiesa, geras sistemos sandarumas vis tik užtikrina ir puikias vėdinimo galimybes, nes patogiai ir lengvai atsidarantys langai bei mikroventiliacijos funkcija leidžia lengvai reguliuoti oro srautą bei padeda užkirsti kelią besikaupiančiai drėgmei ir pelėsio atsiradimo rizikai. Svarbu paminėti, kad tinkamas vėdinimas taip pat padeda išvengti alerginių reakcijų bei ore besikaupiančių dirgiklių, todėl toks stiklinimo sprendimas puikiai tinka net ir jautriems žmonėms.

Tiesa, prieš pradėdami stiklinimo darbus plastikinėmis sistemomis būtinai atsižvelkite į namo būklę – šis sandarinimo būdas pasižymi didesniu svoriu, todėl gali netikti kai kuriems nerenovuotiems, prastos būklės daugiabučiams. Tokiu atveju vertėtų pasitarti su patyrusiu specialistu ar namo priežiūros įmonės inžinieriumi.

Aliuminė balkonų stiklinimo sistema

Ieškantiems modernaus balkono stiklinimo sprendimo, verta pasidomėti aliumine balkonų sandarinimo sistema. Toks stiklinimas rėminėmis aliuminio konstrukcijomis dažnai dar vadinamas šaltu stiklinimo būdu, nes plonesnė sistema neužtikrina pilnos termoizoliacijos stiklinamoje erdvėje. Būtent todėl toks sprendimas labiau tinka balkonams, į kuriuos dažniau užeiname vasarą arba naudojame juos kaip daiktų sandėliavimo vietas. Vienas didžiausių aliuminio stiklinimo sistemos privalumų yra jos kaina – estetiški ir šiuolaikiškumo nestokojantys siaurų rėmų langai bei durys įprastai kainuoja mažiau nei plastikiniai variantai. Be to, iš itin lengvo metalo gaminama sistema pateisins ir senesnių bei nerenovuotų daugiabučių gyventojų poreikius, nes namo konstrukcija nuo tokio įmontavimo nepatirs per didelio svorio. Aliuminis pasižymi dideliu atsparumu temperatūrų svyravimams ir oro permainoms, todėl net per daugelį metų nesideformuoja ir nekeičia spalvos bei kitų savo fizinių savybių. Tai bene geriausias pasirinkimas tiems, kurie ieško ilgalaikio sprendimo – aliuminio neteks dažyti, anoduoti ar kitaip atnaujinti eilę metų!

aliuminio balkono stiklinimas

Sustumiama ar sulenkiama sistema?

Tiesa, stiklinant didelius ir erdvius balkonus gali kilti ir kitas klausimas – kokio tipo aliuminio sistemą rinktis – sustumiamą ar sulenkiamą? Su plastiku, šiuo atveju, išties paprasta – pasirinkę tokią sistemą, gausite standartinį variantą su horizontaliai bei vertikaliai atsiveriančiais langais ir durimis. Savo ruožtu aliuminis yra kur kas lankstesnis pasirinkimas, todėl gali būti labiau pritaikomas jūsų asmeniniams poreikiams. Štai balkonų stiklinimo sistema iš aliuminio gali būti puikus pasirinkimas didesnio ploto balkonams, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad dviem kryptimis judančios sistemos varčios gali užimti nemažai vietos. Tokią sistemą paprasta prižiūrėti, ją lengva plauti ir sustatyti į vietas, tačiau ji neturi užrakinimo galimybės, todėl gali netikti šeimoms, auginančioms mažus vaikus. Tam, kad sumažintumėte galimų nelaimingų nutikimų riziką, rinkitės sustumiamą aliuminio sistemą. Ši iš principo yra labai panaši į sulenkiamą, tačiau, priešingai nei pastaroji, turi užrakinimo galimybę. Be to, visos sustumiamos sistemos dalys ją atidarant suvažiuoja viena už kitos, todėl užima mažiau vietos nei sulenkiamos sistemos atveju. Jei nesate tikri, kokia sistema labiausiai pasiteisintų jūsų balkone, kreipkitės į specialistus – Langų Sistemų profesionalai padės pasirinkti!