Thermo white langų išnešimo profiliai

A++ energinio naudingumo klasės namo statyba sunkiai įsivaizduojama be langų montavimo šiltinamajame sluoksnyje. Šiandien pamatysite, kaip teisingai sumontuoti langus su Thermo White langų išnešimo profiliais.

Langų išnešimas reikalingas tam, kad atitrauktume langus nuo šalto mūro ir taip išvengtume šilumos tiltų. Thermo White – tai novatoriškas sprendimas, kurio pagalba galėsite montuoti įvairaus tipo langus ir duris apšiltinimo sluoksnyje. Thermo White išnešimo profiliai pagaminti iš padidinto tankio medžiagos. Jie puikiai atlaiko ir paskirsto apkrovas, yra atsparūs drėgmei bei pasižymi geromis šilumos ir garso izoliacinėmis savybėmis. Profiliai langų išnešimui gali būti įvairių matmenų, o ilgi – net iki 2,5 metro. Kai langai yra dideli, ilgi išnešimo profiliai palengvina ir pagreitina montavimą.

Šie išnešimo profiliai taip pat gali būti frezuojami pagal visus langų profilius iki 300 mm aukščio ir naudojami kaip lango fundamentas lango angoje.

Langų išnešimo profilių montavimo eiga:


 • Paruoškite lango angą, nuvalykite dulkes ir nešvarumus. Jei reikia, pamatą gruntuokite.
 • Išnešimo profilius galima pjauti standartiniu rankiniu pjūklu arba elektriniais įrankiais, skirtais pjauti medieną ar plastmasę.
 • Išgręžkite lango išnešimo profilyje angas varžtams naudodami 8 mm skersmens grąžtą medienai arba metalui. Angas reikia gręžti ne arčiau negu 30 milimetrų nuo profilio krašto.
 • Lango išnešimo profilis yra klijuojamas klijais Olive MP-20 HM arba PENOSIL SpeedFix Exterior 777. Klijus tepkite dviem juostom per visą profilio ilgį. Iš 600 ml folijos pakuotės galite priklijuoti 8 metrus profilio.
 • Lango išnešimo profilį prispauskite prie sienos ir pastatykite į reikiamą padėtį. Pirmo profilio galas turi būti išsikišęs už angos krašto per profilio plotį.
 • Klijais padenkite visas išnešimo profilio sujungimo vietas.
 • Prilaikydami profilį gręžkite sieną per anksčiau profilyje išgręžtas angas. Priklausomai nuo mūro rūšies, yra rekomenduojami skirtingi angų diametrai.
 • Lango išnešimo profilį prisukite prie sienos. Varžtų ilgis ir diametras yra parenkami pagal sienos rūšį. Tarpas tarp tvirtinimo varžtų turi būti ne didesnis kaip 60 centimetrų.
 • Paskutinis profilis yra paliekamas ilgesnis per profilio plotį.
 • Didesnei apatinio profilio atramai užtikrinti tvirtinkite kranšteinus. 150 milimetrų ilgio profiliai montuojami statmenai tose vietose, kur yra didžiausia apkrova arba ties lango rėmo jungtimis. Kranšteinai turi būti mažiausiai du ir juos reikia montuoti panašiai kaip profilį.
 • Vertikalius išnešimo profilius reikia montuoti pagal tuos pačius principus, klijuojant prie apatinio profilio.

Polanginiai išnešimo profiliai skirti šiltam lango pakėlimui iki grindų lygio.

Polanginio profilio montavimas:


 • Klijus tepkite ant polanginio išnešimo profilio arba ant lango rėmo. Iškart užtepę klijus, šiltą polanginį profilį tvirtinkite prie apatinės lango profilio dalies ir tvirtai prispauskite.
 • Papildomai mechaniniu tvirtinimu prisukite lango rėmą prie polanginio profilio kas 30-40 centimetrų atstumu.
 • Lango rėmą kartu su polanginiu profiliu montuokite angoje su 7,5 mm skersmens varžtais.
 • Jei polanginiai profiliai aukštesni nei 100 mm, papildomai stabilumui galite naudoti metalinius tvirtinimo kampainius.

Ertmę tarp lango rėmo ir išnešimo profilio reikia užpildyti elastingomis sandarinimo putomis PENOSIL Elastic Gunfoam 198, kurios pasižymi nulinio poveikio plėtimosi jėga bei geru sandarumu.

Norint pasiekti ilgalaikį sandarumą, lango angos apačioms sandarinti iš vidaus galite naudoti garams nelaidžią mastiką PENOSIL Air&Vapour Membrane 660, o iš išorės – PENOSIL Hybrid Airtight Membrane 704.

Kitus tarpus tarp profilio ir lango rekomenduojame sandarinti garo nepraleidžiančiomis ir priešvėjinėmis PENOSIL Full Glue langų sandarinimo juostomis. Šios juostos stipriai sukimba su sienomis bei profiliu, o išorinių juostų atsparumas UV spinduliams yra iki 6 mėnesių.

Taip sumontuotas langas apšiltimo suoksnyje atitiks A++ energinės klasės reikalavimus bei  sumažins išlaidas šildymui.

 

Aurimas Bagdanavičius

Wolf Group LT pardavimo vadybininkas