Kas yra stiklo paketas?

Stiklo paketas yra viena iš pagrindinių bet kurio lango – plastikinio, medinio ar aliuminio sudėtinių dalių

 

Pastatų stiklinimui keliami itin aukšti reikalavimai, tad stiklo paketai privalo atlikti ne vieną svarbią funkciją: apsaugoti nuo aplinkos poveikio, užtikrinti garso ir šilumos izoliaciją, kontroliuoti saulės spindulių patekimą į patalpą, be to – būti saugūs ir dekoratyvūs. Siekiant optimaliausio rezultato, kiekvienu atveju svarbu tinkamai pasirinkti, kur ir kokį stiklą naudoti. Į kokius parametrus, renkantis stiklo paketus, privalu atkreipti dėmesį?

 

Stiklų arba paketo kamerų skaičius

Lango konstrukte esančią stiklinę dalį sudaro paketai iš 2, 3 arba 4 stiklų:


Langai, kuriuose montuojami paketai su  2 stiklais, vadinami dvistikliais arba vienkameriniais;


Langai, kuriuose montuojami paketai su 3 stiklais, vadinami tristikliais arba dvikameriniais;


Langai, kuriuose montuojami paketai su 4 stiklais, vadinami keturstikliais arba trikameriniais.


Vienkamerinį stiklo paketą sudaro dveji stiklo lakštai, sujungiami aliuminio arba plastiko rėmeliu. Paprasčiausias ir pigiausias variantas – dviejų skaidrių stiklų paketas be selektyvinės dangos. Tačiau būtina žinoti, kad norint sutaupyti įsigyjant langus be selektyvinės dangos, teks mokėti žymiai didesnes sąskaitas už patalpų šildymą, kadangi šiuo atveju lango termoizoliacinės savybės suprastėja net 2,5 karto. Verta pastebėti, kad šiuo metu sudėtinga būtų rasti langų gamintoją, kuris savo langus komplektuotų su stiklo paketais be selektyvinės dangos. Selektyvinis stiklas tapo industrijos standartu. Dvejų stiklo plokščių paketas tinkamas montuoti daugiabučiuose namuose, kurių patalpos pastoviai ir tolygiai šildomos, o už lango nėra triukšmingos aplinkos. Pagrindinis vienkamerinio lango privalumas yra ypač didelis laidumas šviesai, siekiantis net iki 79 procentų, taip užtikrinamas puikus natūralus patalpų apšvietimas.

Dvikameriniai stiklo paketai yra sudaryti iš trijų stiklų, kurie tarpusavyje sujungti aliuminiais arba plastikiniais rėmeliais bei turi dvi izoliuotas kameras. Jos gali būti užpildytos inertinėmis dujomis, taip net keletu kartų pagerinant lango šilumos izoliacines savybes. Aktualu ir tai, kad dvikameriniuose languose ženkliai sumažinama langų rasojimo galimybė, net ir naudojant aliuminius rėmelius. Nors stiklo paketas, sudarytas iš didesnio stiklų skaičiaus, automatiškai turėtų reikšti ir geresnę garso izoliaciją, tai ne visada yra tiesa. Dvikameriniame stiklo pakete gali padidėti rezonansas, susidarantis dėl uždaroje kameroje esančio oro ir žemų garsų sąveikos. Siekiant išvengti rezonanso galimybės, derėtų rinktis tarpus tarp stiklų, kurie būtų ne mažesni nei 10 mm.